Archive | Epm II RSS feed for this section

Dzień Bliźniaka we Franciszkowie

30 May

Mimo niesprzyjającej pogody 3 maja każdy chętny (nie tylko bliźniak) mógł uczestniczyć w pikniku rodzinnym „Dzień Bliźniaka”. I duży, i mały – mogli  znaleźć coś dla siebie.

BŁOGOSŁAWIONY JAN PAWEŁ II WIELKI

30 May

I oto nadszedł oczekiwany dzień; przyszedł szybko, ponieważ tak podobało się Bogu: Jan Paweł II jest błogosławiony  – te słowa wypowiedział 1 maja 2011 roku papież Benedykt XVI. Rzym i miejscowości bliskie Błogosławionemu wypełniły setki tysięcy pielgrzymów, którzy pragnęli uczestniczyć – osobiście lub duchowo – w uroczystości beatyfikacji.

Przyjaciel chwast

30 May

Nie jest łatwo udowodnić, że chwast może być przydatną rośliną. Ale jemu się udało! Witold Czuksanow, który na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku wygłosił wykład na temat ogrodnictwa, zachwalał… chwasty właśnie!

Do boju, Bobry, marsz!

30 May

Oprawa meczowa to widowisko choreograficzne na trybunach stadionu (najczęściej piłkarskiego) oraz chóralne i melodyjne śpiewy dopingujące drużynę. Od niedawna takie właśnie pokazy możemy oglądać na stadionie TKS Bóbr.

NĘKANIE W SZKOLE. TEMAT TABU? – rozmowa z licealistą

30 May

Jolanta Więch: Czy spotkałeś się w swojej szkole z przemocą wśród rówieśników? Chodzi mi o przemoc fizyczną, ale i psychiczną – nękanie, dyskryminację, świadomą izolację. Bartek*: W zeszłym roku chodził ze mną do klasy chłopak, który był lekko upośledzony, i był przez to przez innych kolegów nękany. Dokuczali mu, na lekcji rzucali w niego przedmiotami [...]

Tłuszcz w sieci, czyli… Wchodzisz na własne ryzyko

30 May

Internet stał się dla wielu najważniejszym źródłem informacji. Często mówi się nawet, że czego nie ma w Google, tego nie ma w ogóle. Jak zatem prezentuje się Tłuszcz w Sieci?

ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH (I NIE TYLKO)

30 May

Wbrew pozorom, w naszym mieście jest duży wybór kursów, zajęć i warsztatów dla dzieci. Aby ułatwić ich poszukiwanie i zaplanowanie, zamieszczamy zestawienie miejsc rekreacji oraz placówek prowadzących zajęcia tematyczne dla dzieci

Reggae: muzyka pokoju i wolności

30 May

Od jakiegoś czasu słucham muzyki reggae i chciałabym ją polecić wszystkim czytelnikom „Stacji Tłuszcz”. Reggae to muzyka wywodząca się z Jamajki, mocno związana z kulturą tego kraju. Pierwotnie wykonywali ją afrykańscy niewolnicy, a głównym tematem były pokój i wolność. Cechą charakterystyczną reggae jest specyficzny sposób śpiewania i wpadający w ucho rytm.

FELIETON: Tyle było dni…

30 May

Stało się. Po kolejnym długim weekendzie znowu jesteś w pracy. Zapewne to był najdłuższy odpoczynek, na jaki mogłeś sobie pozwolić w tym roku. Jeśli wziąłeś pięć dni urlopu, nie musiałeś przychodzić do pracy aż przez jedenaście dni. Jednak co z tego, kiedy po długim weekendzie jesteś bardziej zmęczony niż przed nim?

Niech się święci 3 Maja

30 May

W tym roku obchodziliśmy dwieście dwudziestą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jednak w przeciwieństwie do uroczystości z lat poprzednich, nie oglądaliśmy z tej okazji występów uczniów lokalnych szkół. Zamiast tego, z pomocą muzyki, mogliśmy cofnąć się do czasów, w których powstawała pierwsza ustawa zasadnicza.