Żegnamy wakacje i czekamy na następne

28 Sep

Lato nie rozpieszczało nas w tym roku. Lipiec i sierpień upłynęły (nomen omen) pod znakiem deszczu. I gdy już pojawiło się słońce, okazało się, że wakacje dobiegły końca. Aby osłodzić sobie ten fakt, mieszkańcy Tłuszcza wzięli udział w zabawie tanecznej w Ogródku Jordanowskim.

Jako pierwsi zaśpiewali i zatańczyli uczestnicy tegorocznej Wakacyjnej Akademii Kulturalno-Artystycznej, prowadzonej przez tłuszczańskie Centrum Kultury. Ponadto mogliśmy obejrzeć wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci podczas letnich zajęć.

– Mamy tutaj bardzo utalentowaną młodzież – stwierdza dyrektor CK Henryk Wysocki. – Dowodzą tego ich występy. Wydaje mi się, że każdy będzie mógł w ich działaniach odnaleźć coś, co mu się spodoba. Myślę, że trzeba dać młodym ludziom możliwość rozwijania się, nawet gdyby trzeba było w tym celu zmienić godziny pracy Centrum – dodaje.

Prawdopodobnie zatem coraz częściej będziemy mogli zobaczyć, co potrafi młodzież z naszego miasta. Zwłaszcza, że jej występy podobają się widzom.

– To bardzo dobrze, kiedy występują nasi – powiedziała Paulina stojąca pod sceną. – Cieszę się, gdy widzę na scenie swoich kolegów. To dobrze, że w Tłuszczu są ludzie, którzy coś potrafią – stwierdza. Ale na pytanie, czy chciałaby sama znaleźć się na scenie, odpowiada: – Jednak wolę patrzeć.

A co mówią ci, którzy patrzą z wysokości sceny?

– Trema jest zawsze. Ale tylko troszeczkę – śmieje się Wiola, która wykonywała utwór Ireny Jarockiej „Wymyśliłam cię”. Dlaczego właśnie ten? – Chciałam zaśpiewać tę piosenkę. Podoba mi się – odpowiada.

Po występie artystów z naszej gminy przyszedł czas na wołomiński zespół Fuzle.

– Zaproponowała ich sama młodzież i nie było powodu, żeby jej odmawiać – informuje Henryk Wysocki.

Zespół gra muzykę rockową, która zdobywa coraz więcej fanów w naszym mieście.

Największą atrakcją wieczoru był występ gdańskiej grupy Golden Life. Niektórzy jednak narzekali, że musieli czekać na artystów prawie dwie godziny.

– Nie po to przychodzę o czasie, żeby teraz stać i czekać na nie wiadomo co. To trochę niepoważne tak się spóźniać – denerwowała się Małgorzata wychodząc z Ogródka Jordanowskiego.

Jednak występ autorów hitu „Oprócz błękitnego nieba” wynagrodził konieczność czekania.

– Świetny koncert. Warto było zostać – stwierdziła Iwona, fanka zespołu.

Impreza zakończyła się dyskoteką pod gwiazdami. Tłuszcz pożegnał lato. Do następnych wakacji jeszcze 299 dni.

  • Arkadiusz Przybysz

 

Comments are closed.