ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH (I NIE TYLKO)

30 May

Wbrew pozorom, w naszym mieście jest duży wybór kursów, zajęć i warsztatów dla dzieci. Aby ułatwić ich poszukiwanie i zaplanowanie, zamieszczamy zestawienie miejsc rekreacji oraz placówek prowadzących zajęcia tematyczne dla dzieci

KLUBOKAWIARNIA „POTOK SERC”

Szeroką ofertę zajęć dla dzieci posiada klubokawiarnia „Potok Serc” przy ul. Szkolnej 1 w Tłuszczu. Miejsce to jest bardzo przyjazne mamom z małymi dziećmi, ponieważ w klubokawiarni działa kącik zabaw, a co za tym idzie, każdego dnia istnieje możliwość spotkania się z innymi mamami – lokal działa od 11.00 do 20.00 przez 7 dni w tygodniu.

 • Raz w miesiącu są tu organizowane teatrzyki dla małych dzieci. 6 czerwca odbędzie się przedstawienie pod tytułem „Czarne i białe”.
 • W soboty, w godzinach 11.00-14.00, odbywają się zajęcia zdobienia techniką decoupage’u prowadzone dla wszystkich zainteresowanych przez Katarzynę Rostek.
 • Co niedzielę od 12.00 do 14.00 odbywają się dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat „animacje plastyczno-ruchowe” prowadzone przez Agnieszkę Szyszkowską.
 • Kolejną formą aktywności dla najmłodszych są zajęcia „Rysowanie długopisem”, przeznaczone dla dzieci od wieku przedszkolnego wzwyż. W ramach spotkań dzieci rysują na papierze i płótnie, a zajęcia prowadzi co sobotę od godziny 15.00 Urszula Sienkiewicz.
 • W każdą środę o godzinie 18.20 zaczynają się wieczorki taneczne dostępne dla wszystkich bez względu na wiek.

CENTRUM KULTURY

Zainteresowania i talenty dzieci można rozwijać także w Centrum Kultury w Tłuszczu.

 • Odbywają się tam co sobotę, od godziny 10.00 do 15.00, zajęcia plastyczne. Prowadzący, Sławomir Pyciński, zaprasza uczestników od 5 roku życia.
 • Indywidualnie i odpłatnie prowadzona jest przez Wiesława Leśniewskiego nauka gry na instrumentach klawiszowych dla dzieci uzdolnionych muzycznie.
 • Natomiast zajęcia bez ograniczeń wiekowych to warsztaty witrażowe odbywające się w piątki od godziny 16.00. Prowadzi je Lidia Kostrzyńska-Mierzwa.
 • W tej samej placówce znajduje się także świetlica środowiskowa pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 11.30-16.00.
 • W Centrum Kultury spotyka się na treningach widowiskowa formacja mażoretek, występująca przed orkiestrą w strojach zawierających elementy umundurowania galowego. Próby choreograficzne układów taneczno-marszowych, żonglowania i podrzucania pałeczek mażoretkowych odbywają się w poniedziałki o 17.00. Prowadzi je Magdalena. Szafarz.
 • W tym samym miejscu ma swoje próby także Młodzieżowa Orkiestra Dęta, sekcja dęta próby rozpoczyna we wtorki o 15.00, natomiast próba klarnetów, saksofonu i fletu odbywa się w soboty.

STUDIO ACTIVE

Kolejnym miejscem, w którym w zależności od zainteresowania i potrzeb rodziców oraz dzieci powstają różne formy zajęć sportowych i artystycznych, jest studio rekreacji Active w Tłuszczu przy ul. Przemysłowej 70.

 • Codziennie od poniedziałku do soboty, w godzinach od 10.00 do 20.00 oraz w niedziele od 11.00 do 18.00 czynna jest bardzo duża sala zabaw dla dzieci bez ograniczeń wiekowych.
 • Obecnie odbywają się tam zajęcia plastyczne z podziałem na dwie grupy wiekowe. Pierwsza grupa (3 do 5 roku życia) spotyka się w poniedziałki o18.00, natomiast druga grupa dzieci (w wieku od 6 do 9 lat) ma zajęcia w czwartek o 18.00.
 • Studio oferuje również zajęcia taneczne dla dzieci od 5 roku życia wzwyż, z podziałem uwzględniającym wiek oraz stopień zaawansowania uczestników. Prowadzi je, w każdą sobotę od godziny 14.00, szkoła tańca Anny Głogowskiej.
 • Kolejną formą zajęć jest nauka języka angielskiego metodą Hellen Doron dla dzieci od 2 roku życia. Obecnie funkcjonują dwie grupy wiekowe, natomiast zajęcia zaczynają się w soboty o 11.00.
 • Studio planuje także na nadchodzący rok szkolny 2011/2012 otwarcie prywatnej świetlicy dla dzieci, której organizatorzy zapewnią dzieciom dowóz ze szkoły i do szkoły oraz kontynuację tych zajęć dodatkowych, z których już w tym momencie można korzystać.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W TŁUSZCZU

Jeszcze jednym ważnym miejscem, w którym organizowane są sezonowe atrakcje dla dzieci jest Biblioteka Publiczna w Tłuszczu oraz jej filie (na przykład w ferie odbywały się „poranki filmowe”). Znajdują się tam kąciki czytelnicze dla dzieci oraz ich mam, a także dobrze wyposażone kąciki zabaw, gdzie mamy przy kawie czy herbacie mogą miło spędzić czas ze swoimi pociechami w różnym wieku.

 • Anna Maziarz

Comments are closed.