Kreatywni – Alternatywni II – warsztaty spawania instalacji artystycznych: rekrutacja ruszyła

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach!

W ramach projektu „Kreatywni – Alternatywni II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oferujemy młodym ludziom (w wieku 14 – 24 lata) atrakcyjne warsztaty, które pozwolą na nabycie nowych umiejętności, umożliwią spotkanie ciekawych ludzi oraz niebanalne spędzenie wolnego czasu.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Będą one trwały od lutego do końca czerwca 2011 roku. Rozpoczną się wspólnym spotkaniem wszystkich uczestników, które odbędzie się 05 lutego 2011 r. i obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

Warsztaty skończą się zorganizowaną wspólnie przez uczestników i prowadzących wystawą instalacji z metalu, które powstaną w ramach zajęć. Wystawa odbędzie się w drugiej połowie czerwca.

UWAGA: pierwsze spotkanie 05.02.2011r. i obecność obowiązkowa!

Prowadzący zajęcia:

  • Instruktor spawania
  • Pomocnik instruktora znający zasady pracy z młodzieżą
  • Pomocnik techniczny instruktora

Przebieg warsztatów:

Zajęcia będą odbywać się w Tłuszczu, raz na dwa tygodnie lub raz w tygodniu, prawdopodobnie w soboty. W ramach projektu odbędzie się w sumie 45 godzin warsztatów. Ponadto w dniu 05.02.2011r. uczestnicy wezmą udział w 6-cio godzinnym wyjeździe integracyjnym do Gospodarstwa Gościnnego w Marianowie – Brzezinowie, a w drugiej połowie czerwca wraz z prowadzącymi zajęcia oraz wykwalifikowanym animatorem przygotują wystawę wykonanych podczas zajęć prac.

W ramach warsztatów uczestnicy nauczą się podstawowych zasad obróbki metali, zasad bezpieczeństwa pracy z urządzeniami takimi jak: szlifierka kątowa, spawarka MIG-MAG oraz TIG, a także, co najważniejsze – zdobędą umiejętności i wiedzę praktyczna dotyczącą spawania w nowoczesnych technologiach.

Każdy z uczestników w trakcie warsztatów wraz z prowadzącymi zajęcia stworzy projekt instalacji artystycznej, którą następnie wykona z dostępnych materiałów (stal czarna i kwasoodporna). W ten sposób wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnej pracy ze spawarką pod okiem wykwalifikowanego spawacza.

Ponadto, warsztaty zostaną zorganizowane w taki sposób, by nie była to „typowo szkolna” nauka. Zależy nam na tym, aby uczestnicy mieli okazję na ciekawe spędzenie czasu, które będzie alternatywą dla nudy i bezczynności, a także umożliwi kreatywne – czyli twórcze – działanie wraz z innymi ludźmi.

Chcę  wziąć udział w warsztatach – co mam zrobić?

KROK1:

  • Pobierz formularz zgłoszeniowy (jest na samym dole tego tekstu w sekcji materiały do pobrania), wypełnić go i wysłać e-mailem na adres: biuro@kastor.org.pl
  • Możesz też zapytać o formularz swojego szkolnego wychowawcę lub pracownika sekretariatu,
  • Formularze zgłoszeniowe przyjmujemy do 24.01.2011 r.

KROK 2:

Przyjdź spotkać się z nami 29 września w biurze Stowarzyszenia Kastor, które znajdziesz na parterze budynku przy ulicy Powstańców 9 (żółty budynek, za Hallo Pizzą, w którym mieści się także przedszkole Promyczek, Poradnia Stomatologiczna INTERDENT i sklep „Wszystko po 5 zł”).

Dokładną godzinę spotkania wyślemy sms-em na podany przez Ciebie w ankiecie numer kontaktowy.

W przypadku pytań związanych z projektem i rekrutacją prosimy o kontakt z koordynatorem projektu – Marcinem Żabickim pod nr tel. 791-67-02-77, email: biuro@kastor.org.pl,

*****************************

MATERIAŁY DO POBRANIA:

Formularz Kreatywni-Alternatywni II (592)

*****************************

UWAGA: LICZBA MIEJSC NA WARSZTATACH OGRANICZONA!

PO WYSŁANIU FORMULARZA PROSIMY CZEKAĆ NA SMS Z GODZINĄ, NA KTÓRĄ ZAPROSIMY WAS 29 STYCZNIA (SOBOTA) NA ROZMOWĘ WSTĘPNĄ.