Podstawowe Informacje

INFORMACJA O PROJEKCIE

Stowarzyszenie „Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju” zaprasza do wzięcia udziału w projekcie realizowanym w ramach VI edycji programu „Działaj Lokalnie”!

Poszukujemy młodych osób z terenu naszej gminy, które spędzają wakacje w domu i chciałyby ten czas przeznaczyć na wspólne stworzenie czegoś zupełnie nowego i oryginalnego! Głównym celem projektu jest przygotowanie rozbudowanej strony internetowej gminy Tłuszcz, tworzonej przez i dla mieszkańców.

Współpraca z nami polegać będzie na udziale w dwóch warsztatach z zakresu podstaw dziennikarstwa, fotografii i pozyskiwania informacji. Pierwsze warsztaty planujemy już na przełomie czerwca i lipca. Udział w zajęciach jest oczywiście bezpłatny.

Następnie zaprosimy uczestników warsztatów do kolejnego etapu projektu – zbierania i opracowywania materiałów na strony tworzonego portalu – dzięki czemu będzie można wypróbować zdobytą na warsztatach wiedzę w praktyce, tworząc np. wirtualny przewodnik po ulubionych miejscach, przeprowadzając wywiady z lokalnymi społecznikami czy też przygotowując fotorelację z ciekawego wydarzenia itp.

Mamy nadzieję, że już na początku nowego roku szkolnego pojawi się efekt i owoc naszej wspólnej pracy – ciekawa i oryginalna strona, która w przyszłości mogłaby się stać wizytówką naszej gminy.

Powyższe informacje tworzą zaledwie zarys realizowanego przez Stowarzyszenie Kastor projektu, jesteśmy bowiem otwarci na wszelkie sugestie i pomysły uczestników warsztatów.

Jak zgłosić się na warsztaty?

Do 20 czerwca należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie www.kastor.org.pl lub w sekretariacie szkoły) i wysłać go do nas pocztą elektroniczną (projekt@kastor.org.pl), lub skontaktować się z nami telefonicznie/sms-em/przez GG – wtedy odbierzemy go osobiście. Ponieważ ilość miejsc dla uczestników warsztatów jest ograniczona (ok. 15), prosimy o szybkie lecz odpowiedzialne decyzje.

Zapraszamy!!!

Ola Puławska
Stowarzyszenie „Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju”
Ul. Powstańców 9, Tłuszcz
Tel/sms: 608 179 795
Nr GG: 9049563