24 godziny pisania listów

Mieczem jest kartka i długopis, tarczą niepodważalne prawa człowieka. W Tłuszczu – jako jedynej miejscowości w powiecie wołomińskim, grupa młodych ludzi organizuje 24 godzinny Maraton Pisania Listów w ramach akcji Amnesty International.

W dniach 12 i 13 grudnia (sobota, niedziela), od południa do południa w Centrum Kultury w Tłuszczu każdy będzie mógł napisać odręcznie list w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Uczestnicy akcji będą się domagać zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowań obrońców praw człowieka.

W dobie komunikacji internetowej, list jest szczególną, najbardziej tradycyjną dla Amnesty International formą protestu. Ręcznie pisane, indywidualne dowody niezgody na łamanie praw człowieka mają szczególną moc. Listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. „Tylko te listy dawały mi siłę” – wspomina Mutabar Tadżibajewa z Uzbekistanu, która spędziła 900 dni na „wyspie tortur” z czego 700 w izolatce. Dzięki listom pisanym podczas Maratonu do przedstawicieli władz kobieta została zwolniona z więzienia w 2008 roku.

Jeśli chciałbyś włączyć się do akcji, zrobić coś dobrego dla innych przyjdź do Centrum Kultury i weź udział w Maratonie.

W przerwach zapraszamy na bezpłatne projekcje filmów o prawach człowieka.

Miejsce akcji: Centrum Kultury w Tłuszczu, ul. Szkolna 1
Start: 12.XII.2009 r. godz. 12:00
Koniec akcji: 13.XII.2009 r. godz. 12:00

Więcej informacji na temat maratonu pod nr tel. 790-314-674 i na stronie www.kastor.org.pl.

Monika Kur