WOŚP 2013 – Molecular

Początki zespołu „Molecular” sięgają początków przyjaźni Pawła Wieliczko z Krzysiem Krasą. Paweł grał wtedy na gitarze, a Krzysiek zaczął się od niego uczyć. Niedługo potem Wesley uznał, że potrafi śpiewać i rzucił gitarę. Pierwotnie grali w trio znanym jako The Horny Weasles (razem z nimi grał i śpiewał wtedy Grzegorz Bursiak). Jednakże Wesley i Krasa chcieli mieć zespół z prawdziwego zdarzenia. Obu łączyła i łączy miłość do bluesa, dlatego też panowie szukali muzyków gotowych na ten styl. Wtedy odnaleźli Maćka Barana, który momentalnie został gitarzystą rytmicznym. Za bębnami był wtedy Piotrek Filipek, a bas trzymał Kuba Krzemiński. Zespół powstał w trzecim tygodniu kwietnia (dokładna data nie jest znana). Jednakże wtedy nie nazywał się „Molecular”, ale „Suchą szosą Sasha szedł”.

Po miesiącu grania, z zespołu wypadł „Krzemień”, a na jego miejsce wskoczył Michał Wójcik. Zespół zagrał swój pierwszy koncert razem z zespołem „Sinistro” w III LO im. Gen. Sowińskiego w Warszawie. Poza tym było to liceum, do którego uczęszczali wszyscy panowie. Po koncercie doszło do kolejnej zmiany personalnej. Z zespołu z hukiem wyleciał Filipek, a na jego miejsce wskoczył Kuba „Anioł” Pierzchała. Była to zmiana, której potrzebował zespół. Wtedy też nastąpiła zmiana nazwy zespołu na „Molecular”.

Zespół zaczął ciężką pracę nad materiałem. Pod koniec wakacji zagrali kilka koncertów w Warszawie i okolicznych miasteczkach. W sierpniu zdarzyła

się kolejna zmiana personalna. Wójcik, który oprócz „Moleculara” grał również z Aniołem w „Rifftwalku” postanowił rzucić zespół. Chłopaki nie przejęli się i zadzwonili do kilku znajomych basistów. Nowym członkiem zespołu został przyjaciel „Anioła” – Paweł „Chaszysz” Charzyński. Była to kolejna i ostatnia (jak na razie) zmiana personalna zespołu. Od tamtego momentu „Molecular” tworzy piątka przyjaciół. Zespół ma za sobą kilkanaście koncertów, w 2013 wchodzą do studia, by nagrać swoją pierwszą płytę.

Zespół „Molecular” powstał w lipcu 2012 roku. Początkowo jego skład był zupełnie inny od obecnego, ale po kilku rozmowach udało się wykrystalizować ekipę składającą się z ludzi z pasją. Obecnie „Molecular” tworzą:

Paweł „Wesley” Wieliczko – wokalista i instrumentalista zespołu
Krzysiek Krasa – gitara prowadząca
Maciek Baran – gitara rytmiczna
Paweł „Chaszysz” Charzyński – Gitara basowa
Kuba „Anioł” Pierzchała – Perkusja.

Zespół jest stosunkowo młody, ale osobno każdy z muzyków ma kilkuletni bagaż doświadczeń. Grają przede wszystkim muzykę blues-rock. Chwytliwe riffy, intrygujące teksty, harmonijne dźwięki, żywe basy i bębny to to, co oferuje „Molecular”. W pierwszym kwartale 2013 roku ma się ukazać pierwsze LP zespołu (od 8 do 10 kawałków). Obecnie panowie pracują nad nagrywaniem, a także koncertują.