Odwiedź Kastora na Trzeciej Stronie!

Fot. http://www.flickr.com/photos/la-citta-vita/

Organizatorzy Pikniku Organizacji Pozarządowych „Trzecia Strona” – Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury, Zielonkowskie Forum Samorządowe, Fundacja „Zwierzaki w potrzebie” i TRAD „Szansa” – serdecznie zapraszają w sobotę 16 czerwca w godz. 14.00-20.00 na piknik integracyjny przy ul. Laskowej 4 w Wołominie. Wstęp wolny.

Atrakcje zapowiadane przez uczestników:

Stowarzyszenie „AXA” Rysie 17B, 05-240 Tłuszcz
Prezentacja i organizacja zajęć na ściance wspinaczkowej oraz szczudłach.
Zajęcia wspinaczkowe na skrzynkach.

Drewnickie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „EMPATIA”
Kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, konsultacje w zakresie psychiatrii i chorób psychicznych oraz oferowanych usług i możliwości terapii/rehabilitacji. Materiały informacyjne na temat chorób psychicznych.

ZHP Hufiec Wołomin
Namioty harcerskie tzw. Dychy

Hufiec ZHP Zalew
Prezentacja jachtu żaglowego o wymiarach 6,5x3m, malowanie na szkle z dziećmi, wystawa zdjęć

Regionalne Stowarzyszenie Inicjatyw „IMPULS” w Klembowie

Stowarzyszenie Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju
Na stoisku atrakcje:
14.30-16.00 bezpłatne warsztaty decoupage,
17.00-19.00 bezpłatne warsztaty malowania koszulek i toreb bawełnianych (koszulki trzeba wziąć ze sobą).

Poza tym malowanie twarzy (również przed meczem ;) i możliwość spotkania z doradcą Obywatelskiego Biura Porad!
Przy stoisku animatorki będą nieodpłatnie malowały buzie dzieciakom, zorganizujemy również kącik malucha, gdzie najmłodsi będą mogli sobie np. porysować, pokolorować. Z rodzicami w tym czasie będziemy mogli porozmawiać nt. oferty Obywatelskiego Biura Porad.

Prezentacja oferty stowarzyszenia i realizowanych projektów.

Stowarzyszenie Przyjaciół Strachówki
Prezentacja multimedialna na płytach do rozdania, zdjęcia

Koło Gospodyń Wiejskich
Prezentacja prac ręcznych, kronika do obejrzenia

Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury
Warsztaty kulinarne dla dzieci i ich rodziców, warsztaty z wycinanki itp.

Młodzieżowa Rada Miasta Wołomin
Opowie o sobie. – Powiemy kim jesteśmy, czym się zajmujemy, jakie mamy plany, jak się z nami skontaktować, jakie moglibyśmy podjąć wspólnie z innymi organizacjami inicjatywy, będziemy mieli ulotki o nas oraz pomyślimy nad konkursami i gadżetami – zapewniają młodzi samorządowcy.

Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej
Mini ekspozycja.

Polski Związek Niewidomych
Prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego
Program artystyczny
Prezentacja elektroniczna

Fundacja Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinie „Słyszę Mówię Czuję”
ZRÓBMY COŚ RAZEM DLA ZABAWY – wiele wspólnych zabaw nie tylko dla dzieci.

Stowarzyszenie Qźnia
Warsztaty z rękodzieła oraz konsultacje indywidualne w ramach Społecznego Biura Pracy

Stowarzyszenie „Radzymińskie Forum”
Udostępnieni wiele różnych gier planszowych

TRAD SZANSA
Zaprasza na KONCERT zespołu młodzieżowego

Zielonkowskie Forum Samorządowe,
podzieli się wieloletnimi doświadczeniami z pozyskiwania środków zewnętrznych i współpracy z różnymi podmiotami, zapewni prowadzącego imprezę

Zwierzaki w potrzebie
Zaprezentuje swoje działania w zakresie opieki nad bezdomnymi zwierzakami w powiecie wołomińskim w formie stoiska z materiałami informacyjnymi.

MDK Wołomin
zaprezentuje sekcje Domu Kultury i zapewni nagłośnienie

Urząd Miejski w Wołominie
prezentacja możliwości dofinansowania przedsięwzięć na stoisku, oraz w godzinach 15.30-16.00 – zaprasza na mini konferencję w budynku EDUS-a

Udział w pikniku zapowiedziało również:
– Starostwo Powiatu Wołomińskiego,
– Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości
– Wołomiński Klub Biznesu.

W sobotę na pikniku „Trzecia Strona” na terenie Centrum Edukacji EDUS w Wołominie swoje osiągnięcia, programy i zakres działalności przedstawią gminne i powiatowe organizacje pozarządowe, organizacje kościelne, grupy nieformalne, koła gospodyń wiejskich itp. – czyli tzw. trzeci sektor.  Wszystkie te organizacje   współpracowały w przygotowaniu programu pikniku.

Organizatorzy zapraszają na piknik przede wszystkim wszystkie osoby zaangażowane w pracę w organizacjach pozarządowych, osoby współpracujące z organizacjami i stowarzyszeniami, wszystkim, którzy chcą się zapoznać z działalnością trzeciego sektora na naszym terenie i tych, którzy zainteresowani są podjęciem współpracy.

Organizacja zapraszają mieszkańców Wołomina, rodziny z dziećmi, dla których nie zabraknie atrakcji. W planach jest koncert zespołu młodzieżowego, prezentacje działalności organizacji, gry planszowe, zabawy dla dzieci, warsztaty kulinarne i artystyczne i wiele innych. W godz. 15.30-16.00 w Centrum Edukacji EDUS odbędzie się przygotowana przez Urząd Miejski w Wołominie konferencja.

Celem projektu jest właśnie zbudowanie dla organizacji pozarządowych platformy kontaktów z innymi organizacjami, przestrzeni wymiany doświadczeń, silnego zaplecza merytorycznego i organizacyjnego oraz reprezentacji w kontaktach z administracją publiczną. Przedstawicielstwo wielu dobrze działających organizacji pozarządowych może stać się nie tylko silnym i znaczącym głosem dialogu obywatelskiego, ale również wsparciem dla słabszych organizacji, borykających się z problemami, których nie potrafią same rozwiązać. Bez silnego sektora pozarządowego nie ma szans na rozwój społeczeństwa obywatelskiego w powiecie wołomińskim. Dlatego organizatorzy „Trzeciej Strony” zachęcają organizacje i stowarzyszenia do nawiązywania kontaktów i podejmowania współpracy ze sobą, a także do dzielenia się doświadczeniem – które mogą zaowocować sukcesami w pracy pozarządowej, jak również polepszeniem skuteczności metod działania.

Zapraszamy także na portal społecznościowy na facebooku: Forum Aktywnych Społeczności, na którym już trwa wymiana poglądów dotyczących pikniku.

Od kilku miesięcy Federacja Mazovia, realizuje w powiecie wołomińskim projekt budowy współpracy z organizacjami pozarządowymi w ramach szerszego projektu ,,Budujemy współpracę na Mazowszu – od organizacji do federacji”. Podczas dyskusji na temat funkcjonowania trzeciego sektora w naszym powiecie powstała idea zorganizowania imprezy, której celami są wzajemne poznanie się organizacji, osób zaangażowanych w działania na rzecz społecznego i gospodarczego rozwoju naszego powiatu oraz pokazanie potencjału naszych lokalnych organizacji pozarządowych. Z idei narodził się pomysł zorganizowania pikniku forum lokalnych społeczności.

– Na pikniku chcemy pokazać potencjał organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Wołomińskiego. A jest on nie mały, to kilkadziesiąt aktywnie działających organizacji w różnych obszarach funkcjonowania naszej lokalnej społeczności. To setki przedsięwzięć w których uczestniczy tysiące mieszkańców. Ale to także miliony złotych środków unijnych pozyskanych przez nie a wydawanych na rozwiązanie naszych problemów społecznych i gospodarczych – podkreśla Grzegorz Grabowski, prezes Zielonkowskiego Forum Samorządowego.

red.