Afrykański Bieg Bobra

28 Sep

Ponad 30 stopni Celsjusza nie zniechęciło biegaczy do rywalizacji na dystansie 8888 metrów.

W sobotę 27 sierpnia do startu w II Biegu Bobra w Tłuszczu zgłosiło się ponad 180 osób: młodzież, dzieci, dorośli, a nawet emeryci. W osobnej konkurencji wzięły udział panie ćwiczące nordic walking.

Rejestracja zawodników rozpoczęła się już o godzinie 13.30 na stadionie Tłuszczańskiego Klubu Sportowego Bóbr, organizatora imprezy. Wielka liczba chętnych spowodowała, że wolontariuszki miały wiele pracy przy zapisach. Zawodnicy trochę się niecierpliwili, ale bieg udało się rozpocząć zgodnie z planem o godzinie szesnastej.

10, 9, 8… 1! START! Biegacze ruszyli do zaciętej rywalizacji w niełatwej konkurencji – do pokonania było aż 8888 metrów. Trasa biegła ulicami Tłuszcza i przez pobliski las. Nie minęła nawet godzina, a już najszybsi uczestnicy przekraczali linię mety. Wszyscy byli bardzo zmęczeni i ociekali potem, nie tylko z powodu długości trasy, ale także iście afrykańskiego upału, jaki panował tego dnia. Już po raz drugi pogoda sprawia uczestnikom niespodziankę – rok temu biegli w strugach deszczu.

Na mecie najlepsi dostali nagrody (wygrał zawodnik z Ukrainy), a każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal. (D.R.)

 

 

 

 

KOMENTARZ AUTORA: Podziwiam osoby, które wzięły udział w biegu. To nie lada wyzwanie, przebiec taki długi dystans w ponad 30-stopniowym upale i osiągnąć tak znakomite wyniki. Wyścig wymagał wielkiego wysiłku – uczestnicy musieli zmierzyć się także ze swoimi słabościami. Nie wszyscy dotarli do mety. Niestety, zdarzył się również nieszczęśliwy wypadek – jeden z mężczyzn – Andrzej Pieniak z Dobczyna –po zasłabnięciu został przewieziony do szpitala, gdzie następnego dnia zmarł. Okazało się, że miał problemy z sercem.

  • Damian Roguski

 

 

Comments are closed.