Ruszył nowy projekt: Rowerem Przez Równinę!

Niebawem okolice Tłuszcza staną się jeszcze chętniej odwiedzane przez rowerzystów. A to za sprawą młodych mieszkańców naszej gminy, którzy za cel postawili sobie zwiększenie jej atrakcyjności turystycznej, odkrycie nieznanych, zapomnianych miejsc i nietypowe spędzenie wakacji. Odszukanie i identyfikacja ciekawych szlaków rowerowych, rowerowy przewodnik po okolicach i wspólny rajd rowerowy to tylko część zaplanowanych działań.

Miło nam Państwa poinformować, że 21 czerwca 2010 roku rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu. Tym razem powstał on z inicjatywy współpracującej z naszym stowarzyszeniem młodzieży.Jego koncepcja jest prosta: opracować ciekawe trasy rowerowe, obfotografować je, opisać – stworzyć przewodnik i zorganizować dla mieszkańców rodzinny rajd rowerowy. Cały projekt został bardzo dokładnie zaplanowany, znana jest już nawet data wspólnego rajdu. Odbędzie się on w sobotę, 21 sierpnia 2010 roku. Po rajdzie zorganizujemy dla wszystkich uczestników ognisko.

Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z wolontariuszami ze Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu.

30 czerwca 2010 r. przeprowadziliśmy warsztaty wprowadzające dla wolontariuszy współpracujących z nami przy realizacji projektu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Maciek Puławski

Informacji o projekcie udziela: Monika Kur, tel. 790 314 674


[album=21,extend]


Projekt Rowerem Przez Równinę jest realizowany ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Lokalnej Organizacji Grantowej w Zielonce – Zielonkowskiego Forum Samorządowego.